Krásná vinařská chalupa je dílo městské dívky

Post date:

Author:

Category:

K0úsek od Brna, ve vinařské oblasti, se usídlilo krásné městské dívka z Brna, které nikdy netoužilo žít na venkově a už vůbec nechtělo být vinařkou. Člověk míní, osud však mění.

Rodinu a lásku k tradicím netřeba opouštět. HANKIN rodiče pocházejí z moravské vesničky Pouzdřany. Chodila tam jako dítě na prázdniny a časem se tam přestěhoval i její otec. Hanka mu chodila pomáhat dělat víno. Dcera vinaře neplánovaně zdědila rodičovský “grunt – ruinu lisovny na hrozny”, po kterém nikdy velmi netoužila. Byla tak vytržena ze svého světa a donucena pokračovat v rodinné tradici. Hanka to však vzala jako výzvu! Z bývalé lisovny si vlastníma rukama udělala dům podle svých představ. Při předělávání se snažila, aby dům vypadal moderně, nadčasově, příjemně i za sto let. Použila na to přírodní materiály, které jsou nadčasové a sama je má velmi ráda.

Použila hlavně dřevo
Starou stavbu svalili, všechny cihly zachovaly a očistili. Polovinu domu postavili z kamene z místního lomu a ze starých cihel. Toto období bylo pro ni velmi těžké. Přiznává, že měla i chvilky, když jí bylo líto, že její kamarádky chodí za zábavou, na nákupy oblečení a ona musí místo toho nakupovat cement. Tvrdá dřina se jí ale vyplatila v podobě její překrásného domu. Materiály ladí, nevyhýbala se netradičním, zajímavým řešením. Přestože si interiér přizpůsobila na každodenní bydlení, ukázkově zachovala ducha stavby. Hanka ve svém pohádkovém domě bydlí s partnerem Martinem a jejich synkem.

  Jak dostat baroko do interiéru

atypická koupelna
Martin přišel za Hankou už do hotového domu. Pocházel z města a byl také zvyklý na moderní městské bydlení. Na první pohled ho Hankin dům sice zaujal, ale nebyl podle jeho vkusu. Po delším čase ho však chytil za srdce a začal na něm tvrdě dělat jako Hanka.

  Jak dostat baroko do interiéru

Každou jejich návštěvu zaujme hlavně ložnice, v níž se nachází velké okno do zahrady. Kromě toho se mohou pochlubit i netradiční otevřenou koupelnou s nádherným výhledem. Ve sklepě pod domem mají postavenou vinárna, kterou si nádherně společně zrekonstruovali.

V domě je stále dost roboty, ale nyní už většinu svého času věnují pracím ve vinohradu a vínu, které má pod palcem Martin. Všichni tři jsou tam velmi šťastní a nelitují, že museli opustit město. Jejich vinařská chalupa je momentálně zařazena do soutěže o Nej chalupu. Oslovila i vás?

INSTAGRAM

Redakce doporučuje

Domácí sauna aneb nejlepší doplněk pro chvíle pohody

Kdo by o ní někdy neslyšel, že? Dovede zklidnit podrážděnou mysl, dodat novou energii, nabídnout hodiny a hodiny ničím nerušeného odpočinku a...

Domácí sauna aneb nejlepší doplněk pro chvíle pohody

Kdo by o ní někdy neslyšel, že? Dovede zklidnit podrážděnou mysl, dodat novou energii, nabídnout hodiny a hodiny ničím nerušeného odpočinku a...

Jak se dostat do zabouchnutých dveří? Zámečník radí!

Vycházíte z bytu s pocitem, že klíče jsou bezpečně ve vaší kapse. Jenomže za nějakou dobu s hrůzou zjistíte, že klíče zůstaly...

Zrcadlová fólie zvyšuje soukromí a odrazuje zloděje

Bydlíte v přízemí, v těsné blízkosti vašeho bytu či kanceláře jsou další domy nebo jenom nemáte rádi zvídavé pohledy do oken? Řešením...